Angelo muziejus

Viešoji įstaiga

LT RU EN Ryčio angelas

           2017 m. rugpjūčio mėn.  Angelo muziejaus įkūrėjas dalyvavo Šaukėnuose (Juodlės k.) organizuotame  dailininkų plenere „Bendrystėje šviesti Lietuvai“. Plenero metu šiaulietė, dailininkė Vita Žabarauskaitė nutapė ir muziejui padovanojo paveikslą „Ryčio angelas“. Šis Vitos kūrinys papildė muziejaus moderniosios dailės darbų rinkinį.


Dėkojame autorei.


Grafikos vaizdų dėlionė

           2017 m. rugpjūčio mėn. dalyvaudamas organizuotame plenere Šaukėnuose Angelo muziejaus įkūrėjas susipažino su viena žymiausių Lietuvos grafikių, vilniete Viktorija Daniliauskaite. Autorė, apsilankiusi Angelo muziejuje,  padovanojo 2 grafikos darbus. Menininkės kūryba patraukė nuoširdžiu paprastumu, subtilumu. Autorės kūriniuose atsispindi jos pasaulėjauta, kurioje ryškūs senosios lietuvių kultūros, liaudies dailės elementai atėję iš protėvių.


Dėkojame autorei.


Moters rankose prakalbintas medis

           2017 m. rugsėjo mėn. Angelo muziejaus įkūrėjas Rytis Milkintas lankėsi tautodailininkės Onos Paulauskienės namuose įrengtame muziejuje (Tauragės raj., Batakiai). Garbaus amžiaus skulptorės kūryboje angelų tematika yra mėgstamiausia. Vienas iš gausybės angelų, sutūpusių tautodailininkės muziejuje, paliko gimtuosius namus Batakiuose ir atkeliavo į Angelo muziejų.

Angelas simboliniu pavadinu „Žiurkės metai“ (sukurtas 2008 m.) – vienintelis skulptorės moters darbas, užimantis garbingą vietą muziejuje.

Dėkojame autorei.


Pakruojiečių angelai

           2017 m. gegužės mėn. pasibaigus Respublikinei tautodailės parodai „Tautodailės paveldas ir gyvoji tradicija“, skirtai LTS 50 - čiui Šiaulių dailės galerijoje, net 3 pakruojiečių meninkų darbai atkeliavo į Angelo muziejų. Ramutės Prikockienės (Pakruojo raj., Klovainiai) angelas iš vytelių, Eugenijaus Rimdžiaus (Pakruojis) angelas, Pranciškaus Miežiaus (Pakruojo raj. Dvariškių k.) angelas su vaiku papildė tradicinės sakraliosios skulptūros rinkinį.


Dėkojame autoriams.

Balandžio mėnesį  – angelas su balandžiais

        2016 m. balandžio mėn. muziejus pasipildė dar vienu eksponatu – šiaulietės dailininkės Antaninos Pukėnienės tapyta drobe „Angelas su balandžiais“. Ši kūrėja yra sukūrusi virš 600 darbų, surengusi 36 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje.Jos paveikslai saugomi Lietuvos nacionaliniame, Kėdainių krašto, Šiaulių „Aušros“ muziejuose, ne vienas yra iškeliavęs į užsienį pas privačius kolekcininkus Australijoje, JAV, Kanadoje, Latvijoje, Estijoje, Izraelyje, Indijoje, Italijoje, Vokietijoje, Rusijoje.


Dėkojame dailininkei už dovanotą kūrinį.

Atskrido angelas iš Argentinos ...

2015 m. sausio 16 d. Angelo muziejaus įkūrėjas Rytis Milkintas buvo pakviestas į Vilniaus Žirmūnų gimnaziją, kur vyko Respublikinio dailės, technologijų ir dorinio ugdymo konkurso-parodos “Po angelo sparnu” uždarymas ir laureatų apdovanojimas.

    Iš daugiau nei 200 autorių pateiktų konkursui darbų, Rytis Milkintas Angelo muziejaus ekspozicijos papildymui atrinko 3 labiausiai patikusius darbus:

   Atrinktų darbų autoriams buvo įteiktos Angelo Muziejaus padėkos. Savo meistriškumu ir atlikimo technika nenusileidžiantys suaugusių menininkų kūriniams šie moksleivių sukurti darbai jau džiugina muziejaus lankytojų akis.

   Dar kartą didelis AČIŪ darbų autoriams!

Renginio akimirkos...

2015 m. vasario 27 d. Angelo muziejus pasipildė dar vienu eksponatu – XVIII a. jėzuitų ordino misijos Argentinoje metu sukurto angelo kopija. Kopija pagaminta La Plata muziejuje, turinti unikalų sertifikato numerį MPJ – 01 – 500. Šį eksponatą muziejui padovanojo išeivijos lietuvė Sandra Araceli Belka Žukauskas, gyvenanti Buenos Aires (Argentina).

Muziejus pasipildė naujais eksponatais
Medinių margučių paroda

2015 m. kovo 16 d. Angelo muziejuje atidaryta medinių margučių paroda. Lankytojų akis džiugins tautodailininko Ryčio Milkinto pagaminti iš įvairiausių medžio rūšių, drožinėti  įmantriais raštais mediniai  margučiai.

2015 m. balandžio 10 d. Angelo muziejaus įkūrėjas Rytis Milkintas lankėsi vieno žymiausių dabartinių skulptorių Leono Striogos namuose. Neišdildomą įspūdį paliko ne tik paties skulptoriaus charizmatiška asmenybė, bendravimo stilius, bet ir gausybė menininko sukurtų skulptūrų, žvelgiančių į svečius nuo savo lentynų.

Vienas iš skulptoriaus darbų, simboliniu pavadinimu „Sužeistas angelas“, paliko savo gimtuosius namus Kaune ir kaip dovana su geriausiais autoriaus palinkėjimais atkeliavo į Angelo muziejų.

Svečiuose pas skulptorių Leoną Striogą
Pasitikus vasarą ...

Šių metų birželio 5 - 15 d. Šiaulių Tėvo Benedikto Andruškos pradinės mokyklos, Šiaulių "Sandoros" progimnazijos, Bubių pagrindinės mokyklos moksleiviai vasaros stovyklų metu lankėsi bei dalyvavo Angelo muziejaus organizuotuose edukaciniuose užsiėmimuose.

Moksleiviai turėjo galimybę ne tik susipažinti su muziejaus ekspozicija, bet ir patys pasigaminti savo angelą sargą. Geros ir šiltos jiems vasaros ...

Viešnia iš Argentinos

         2015 m. rugpjūčio 20 d. Angelo muziejuje svečiavosi muziejaus bičiulė, išeivijos lietuvė Sandra Araceli Belka Žukauskas, gyvenanti Buenos Aires (Argentina).Šį kartą muziejus pasipildė dar vienu išskirtiniu, jau dešimtu, Sandros Araceli Belka Žukauskas dovanotu angelu.

Mažasis jubiliejus

         2015 m. rugsėjo 4 d. Angelo muziejus šventė savo mažąjį jubiliejų - vienerių metų gimtadienį. Ačiū visiems dalyvavusiems.

 Angelų skulptūrų  paroda

     2015 m. rugsėjo 4 d. Angelo muziejaus veiklos vienerių metų sukakčiai paminėti atidaryta jo įkūrėjo, Ryčio Milkinto, skulptūrų paroda. Parodoje eksponuojamos per trejus metus  jaunojo tautodailininko sukurtos medinės angelų skulptūros. Prašome apsilankyti.

Porceliano angelų elegancija

        2015 m. lapkričio mėn. muziejaus porceliano angelų kolekcija pasipildė dviem išskirtiniais eksponatais – Lladro (Ispanija) ir M.J.Hummel (Vakarų Voketija) firmų gaminiais. Šie prabanga dvelkiantys angelai atkeliavo iš Buenos Airių (Argentina). Juos muziejui dovanojo išeivijos lietuvė Sandra Araceli Belka Žukauskas.

Živilės Mačiulytės atvirukų paroda

        2015 m. gruodžio  mėn. 9 d. 14 val. Angelo muziejuje įvyks Živilės Mačiulytės atvirukų, kurtų angelo tematika, parodos atidarymas. Paroda veiks iki gruodžio 18 d. Kviečiame apsilankyti.

Šv. Velykų belaukiant

        Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė naujai pasiūlyta velykinė edukacinė programa „Medinis margutis – Velykų puošmena“. Joje dalyvavo šeimos su vaikais, darželio ugdytiniai, moksleiviai. Programos dalyviai susipažino su Velykų tradicijomis ir papročiais, margučių spalvų ir raštų simbolika. Kiekvienas dalyvis medinį margutį dekoravo savo kurtais unikaliais raštais. Programą užbaigė surengtos margučių ridenimo varžybos.  

Metalo plastika

     2016 m. balandžio mėn. Angelo muziejuje lankėsi kryždirbys, „Aukso vainiko“ laureatas, radviliškietis Stanislovas Špukas. Su geriausiais autoriaus palinkėjimais augti ir plėstis, muziejaus ekspozicija pasipildė kryždirbio dovanotu unikaliu kaltiniu kryžiumi – saulute su angelų motyvu. Šis kūrinys anksčiau buvo eksponuotas 2016 m. Respublikinėje tautodailės parodoje „Tautodailės paveldas ir gyvoji tradicija“, skirtoje Lietuvos tautodailininkų sąjungos 50 – mečiui paminėti.

Angelas rado naujus namus

     2016 m. gegužės 16 d. Angelo muziejaus steigėjas Rytis Milkintas lankėsi skulptoriaus Raimondo Baškio įkurtame Medinukų muziejuje.Vienas iš muziejaus eksponatų – 2012 m. R. Baškio sukurtas angelas paliko savo gimtuosius namus Kuršėnuose ir kaip dovana su geriausiais skulptoriaus palinkėjimais iškeliavo į Angelo muziejų Šiauliuose.

Skulptoriaus L. Striogos angelai Angelo muziejuje

     Išskirtinė galimybė šiauliečiams ir miesto svečiams iš arti susipažinti su Nacionalinės premijos laureato, skulptoriaus L. Striogos kūryba. Skulptoriaus paroda „Angelai žemėje“ veiks Angelo muziejuje

(Aušros al. 48, Šiauliai) birželio 1-25 dienomis.

  

   Kviečiame apsilankyti.

Maloni staigmena

   Kviečiame atsiliepti lankytoją, 2016 m. liepos 12 d. palikusį prie durų dovaną muziejui. Prašome paskambinti telefonu + 370 694 74 249. Šio lankytojo dėka  Angelo muziejaus ekspozicija pasipildė naujais eksponatais. Dėkojame už malonią staigmeną ir tikimės susitikti.

Prabangus kuklumas

        2016 m. rugpjūčio 22 d. Angelo muziejaus steigėjas Rytis Milkintas lankėsi tautodailininko, šiauliečio skulptoriaus Vaclovo Onaičio namuose. Viešnagės metu tautodailininkas įteikė savo rankomis sukurtą angelo skulptūrą, kurią švelniai pavadino „Angelyte“. Skulptūra, drožta iš drebulės medžio, dvelkia prabangiu kuklumu kaip  ir paties autoriaus - kūrėjo asmenybė.


      Skulptoriaus dovanotas angelas papildė muziejaus autorinių darbų kolekciją.

Nepranykęs laike

        2016 m. lapkričio 9 d. Angelo muziejuje lankėsi Šiaulių Rotary klubo „Civitas“ prezidentė Irena Šniukenė. Muziejus pasipildė dar vienu kūriniu – skulptoriaus Zigmanto Rimgailos, deja, jau išėjusio anapilin, sukurtu mediniu angelu. Nors skulptoriaus jau niekados nebus šalia mūsų, jo  darbas džiugins muziejaus lankytojus.

Ne veltui yra sakoma: „Ars longa vita brevis“ (Gyvenimas trumpas, menas amžinas).


Dėkojame gerbiamai Irenai už dovanotą kūrinį.

Ir mažiems, ir dideliems ...

        Savaitgalį Angelo muziejuje lankėsi Širvintų bendruomenės (Vilniaus apskritis) nariai. Edukacinės programos  „Angelas iš linų pluošto“ dalyvių amžius – nuo darželinukų iki garbaus amžiaus senjorų. Susipažinę su muziejuje esančia ekspozicija, dalyviai kūrė angelus iš lietuviško linų pluošto.

Daug amžių lietuvius rengę, sėmenimis bei aliejumi nuo ligų gydę, linai šiandien, deja, tik pavieniuose darželiuose žydi...

Mažiausieji edukacinių programų dalyviai

        2016 metams skaičiuojant paskutines dienas, Angelo muziejus sulaukė mažiausiųjų edukacinės programos „Mano angelas sargas“ dalyvių. Nors jiems tik 3 - 4 metukai ir ne visi sėdėdami ant kėdučių kojytėmis grindis siekė, puikiai atliko visas užduotėles ir  su savo sukurtais angeliukais į lopšelius - darželius iškeliavo.

Unikali tautinio kostiumo dalis

        Likus kelioms savaitėms iki Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimo, Angelo muziejus pasipildė dar vienu unikaliu eksponatu – tautodailininkės Joanos Alminienės megztomis riešinėmis su angelo motyvu. Riešinės, pradėtos Lietuvoje dėvėti dar XIX a. pradžioje rankų apsaugai nuo šalčio ir traumų, šiandien yra ne tik tautinio kostiumo dalis, bet ir madingas puošiantis aksesuaras.

Seno ir naujo dermė

        2017 m. vasario 8 d. Angelo muziejaus steigėjas Rytis Milkintas lankėsi Panevėžio kraštotyros muziejuje. Susitikimo metu buvusi muziejaus darbuotoja, tautodailininkė Alfreda Petrulienė padovanojo savo tapybos darbą  „Angelas“. Jo išpildymui panaudota skutinėjimo ir minimalistinės tapybos technika. Darbas atliktas ant šimtametės kirviu tašytos lentos iš Bajoriškių kaimo dūminės gryčios (Panevėžio raj.).


Dėkojame gerbiamai Alfredai už dovanotą kūrinį.

Pranašaujantis pavasarį...

        Besibaigiant paskutiniam žiemos mėnesiui, Angelo muziejus pasipildė dar vienu išskirtiniu eksponatu – tautodailininko, skulptoriaus Vytauto Jaugėlos (Plungės raj.) sukurtu angelu. Šis angelas ne tik pranašauja sparčiais žingsniais į mūsų žemę atkeliaujantį pavasarį, bet ir suteikia gerų, šiltų emocijų pliūpsnį.


Dėkojame gerbiamam skulptoriui už dovanotą kūrinį.Kalvystės tradicija

           2017 m. kovo mėn. Angelo muziejus pasipildė dar vienu kryždirbio, „Aukso vainiko“ laureato Stanislovo Špuko darbu. Unikali saulutė „Angelas su vaikais“ praturtino muziejaus metalo plastikos kūrinių rinkinį.


Dėkojame autoriui.

Nauja edukacinė programa „Svajonių angelas“

           Nauja Angelo muziejaus edukacinė programa „Svajonių angelas“ sėkmingai startavo!

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos antrokai ne tik norų išsipildymo rutulyje gyvenantiems angelams patikėjo slapčiausias svajones, bet ir paruoštą medinį angelėlį dekoravo pasirinktais raštais paversdami jį savo svajonių angelu.

         Pažiūrėkite, kokie svajonių angelai gimsta šios edukacinės programos dalyvių rankose.

KALĖDINĖ  STAIGMENA  ANGELO  MUZIEJUJE

           Artėjant didžiosioms metų šventėms - šv. Kalėdoms, Angelo muziejus (Aušros al. 48, Šiauliai) kviečia apsilankyti šeimas su vaikais. Visą gruodžio mėnesį mažieji muziejaus lankytojai, atėję apžiūrėti angelų ekspozicijos kartu su tėveliais ar seneliais, turės išskirtinę galimybę - išsirinkti vieną iš dovanoms skirtų angelėlių.

IŠAUGĘS  IŠ  ĄŽUOLO

     Vienas iš Rokiškyje vykusios Respublikinės medžio drožėjų parodos, skirtos L. Šepkai atminti, eksponatų atkeliavo į Angelo muziejų. Tai Mažeikiuose gyvenančio tautodailininko, skulptoriaus Alfonso Bendiko unikalus, iš ąžuolo gumbo drožtas angelas. Šis darbas papildė muziejaus sakraliosios medžio skulptūros rinkinį.


           Dėkojame autoriui.